Pénzügyi szakértő (treasurer)

KIEMELT ÁLLÁS
Jelentkezési határidő: 2024.06.30.

Egy multinacionális nagyvállalatoknál széles körű tapasztalatokat szerzett, professzionális szakembergárdát felvonultató, de a KKV szektor minden előnyét magában hordozó szervezet az ügyfelünk, amely a közép-európai régióban egyedülálló, komplex energia hatékonysági és költségcsökkentési megoldásokat kínál ügyfelei részére. Tevékenységük kiterjed az energia szolgáltatás, energia felhasználás, és optimalizálás, energiatárolás, tervezés, kivitelezés és üzemeltetés területeire egyaránt.

Pénzügyi/számviteli csapatukba keresünk

PÉNZÜGYI SZAKÉRTŐ (treasurer)

kollégát.

Az alábbi feladatokban számítanak szakmai ismereteidre:

  • A társaságcsoport finanszírozási/forrás szerkezetének kialakítása, folyamatos fejlesztése,
  • részvétel hitelszerződések megkötésében,
  • pénzügyi biztosítékokkal kapcsolatos operatív feladatok teljeskörű ellátása,
  • treasury ügyletek lebonyolítása (betétlekötések, FX ügyletek kötése),
  • cash-flow tervezési, likviditáskezelési feladatok ellátása, FX kitettség előrejelzése és kezelése,
  • kereskedelmi ügyletek és szerződéstervezetek pénzügyi szempontú véleményezése, finanszírozási és garanciális aspektusainak kidolgozása,
  • energia tőzsdei kereskedelem támogatása, nyomon követése, modellek fejlesztése, elemzések készítése,
  • napi cash management feladatok ellátása,
  • részvétel pénzintézetekkel történő tárgyalásban.

Amit tőled várnak:

  • Felsőfokú végzettség (preferáltan vállalati pénzügy / befektetések / tőkepiac),
  • 3-5 éves releváns szakmai tapasztalat (vállalatfinanszírozás / trade finance / treasury),
  • legalább középszintű angol nyelvtudás,
  • erős analitikus gondolkodás, rendszerszemlélet,
  • agilis, proaktív személyiség,
  • precizitás, határidők pontos betartása,
  • magabiztos Excel használat.

Ami előnyt jelent:

  • Energiaszektorban / pénzintézetnél / kereskedelemben szerzett tapasztalat,
  • nemzetközi kereskedelmi keretszerződések ismerete (pl.: ISDA, EFET),
  • Excel / adatbázis / BI alapú modellezési tapasztalat.

Amire tőlük számíthatsz:

  • Versenyképes jövedelem,
  • Céges autó,
  • Próbaidőt követően home office lehetőség,
  • Motiváló, lelkes és segítőkész munkatársak,
  • Korszerű irodai környezet, és munkaeszközök,
  • Hosszú távú munkalehetőség egy kiválóan prosperáló vállalatnál,
  • Csapatépítő rendezvények.

Munkavégzés helye: Szentendre